Světlo má dělat z našich pokojů příjemné prostory, kde se budeme cítit dobře a v bezpečí. Je zvláštní, že právě správné světlo tyto požadavky plní. Pravdou je, že v některých prostorách budeme uvažovat o tom, jaké svítidlo sem pořídíme. Někde se vyplatí mít i více druhů s možností regulace světla.

pohyblivé osvětlení

Skutečně dobře byste měli mít osvícenou kuchyň, aby nedošlo k nějakým úrazům a na druhou stranu na chodbu nebo WC vám může bohatě stačit bodové světlo. Do něj se dají hravě zakoupit žárovky led gu10, co je označení pro uvedenou patici. Je odlišná od normálních, jelikož se nedá šroubovat, pouze se nasadí a jemným pootočením je připravena k provozu na tisíce hodin práce.

ruční baterka

LED svítidla jsou úsporná

Poskytnou vám neblikající světlo a prakticky ihned po impulzu rozsvícení na něj nemusíte ani dlouho čekat. Svým výkonem překvapí v podstatě ihned a ještě s nižší spotřebou energie, navíc jsou pro vás prospěšné.

  1. Prospívají životnímu prostředí – neobsahují totiž žádné jedovaté látky jako je rtuť nebo jiné chemikálie, proto se ani nemusí ekologicky likvidovat jako nebezpečný odpad, až jednou doslouží.
  2. Prospívají našemu zdraví – světlo, které vydávají je pro nás příjemné a přirozené. Samozřejmě si sami můžeme vybrat určitou svítivost, anebo zakoupit s možností světelné regulace.
  3. Prospívají našemu kontu – sice pořizovací cena je trochu vyšší, ale na druhou stranu se musíte podívat na to, že vám mohou svítit bez problému třeba až 6 let a to je pak cena skutečně s tímto faktem zanedbatelná. Navíc již zmíněná úspora v odběru elektřiny má také podstatnou váhu.

světlý byt

Mají široké využití

Doposud jsme mluvili pouze o vnitřním, tudíž interiérovém světle. Ovšem jejich působnost můžete rozšířit i ven za domovní dveře. Bodová světla krásně osvítí jezírka nebo bazény a vytvoří intimní osvětlení pro chvíle strávené například ve venkovní vířivce. Mají dostatek vhodných míst, kam se dají umístit a přinesou velký užitek.

Ohodnoťte příspěvek